Czym nagrać filmik z ekranu komputera?

W Skrzynce z narzędziami polecamy narzędzie do nagrywania wyglądu ekranu komputera wraz z komentarzem prowadzącego. Można je wykorzystać do tworzenia materiału do edukacji zdalnej dla uczniów lub do stworzenia filmiku w ramach projektu uczniowskiego.

Tutaj zobaczycie jak założyć konto i jak korzystać z LOOMa.

Jeśli stworzycie jakieś swoje materiały przy pomocy Looma, wklejcie link do nich w komentarzu poniżej!

UWAGA po zainstalowaniu rozszerzenia do Chrome, Loom wprowadza sobie skróty klawiaturowe do rozpoczynania czy kończenia nagrywania. I na nasze nieszczęście z automatu jest to m.in. kombinacja klawiszy Shift-Prawy Alt-C (czyli nasze wielkie Ć), może też być Prawy Alt-C (małe ć) albo Shift-Prawy Alt-L (wielkie Ł).
Czyli jak to wciśniecie w przeglądarce, to się włącza LOOM a nie pojawia się litera, którą chcemy wpisać.
Rozwiązanie zajmuje 10 sekund. Wystarczy wejść na ten adres - chrome://extensions/shortcuts i tam albo te skróty w ogóle usunąć, albo przypisać do innej kombinacji klawiszy (ja na przyklad zamiast tego Shift-Prawy Alt-C dałem sobie Shift-Prawy Alt-A (wielkiego ą jakoś często człowiek nie używa).