Czym nagrać filmik z ekranu komputera?

W Skrzynce z narzędziami polecamy narzędzie do nagrywania wyglądu ekranu komputera wraz z komentarzem prowadzącego. Można je wykorzystać do tworzenia materiału do edukacji zdalnej dla uczniów lub do stworzenia filmiku w ramach projektu uczniowskiego.

Tutaj zobaczycie jak założyć konto i jak korzystać z LOOMa.Jeśli stworzycie jakieś swoje materiały przy pomocy Looma, wklejcie link do nich w komentarzu poniżej!

UWAGA po zainstalowaniu rozszerzenia do Chrome, Loom wprowadza sobie skróty klawiaturowe do rozpoczynania czy kończenia nagrywania. I na nasze nieszczęście z automatu jest to m.in. kombinacja klawiszy Shift-Prawy Alt-C (czyli nasze wielkie Ć), może też być Prawy Alt-C (małe ć) albo Shift-Prawy Alt-L (wielkie Ł).
Czyli jak to wciśniecie w przeglądarce, to się włącza LOOM a nie pojawia się litera, którą chcemy wpisać.
Rozwiązanie zajmuje 10 sekund. Wystarczy wejść na ten adres - chrome://extensions/shortcuts i tam albo te skróty w ogóle usunąć, albo przypisać do innej kombinacji klawiszy (ja na przyklad zamiast tego Shift-Prawy Alt-C dałem sobie Shift-Prawy Alt-A (wielkiego ą jakoś często człowiek nie używa).
Share:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Popularne posty

Szukaj na tym blogu

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Polecany post

Tutorial nr 2: Formularze Google, czyli samosprawdzające się testy

Drugim narzędziem wybranym przez nauczycieli uczestniczących w naszym programie były Formularze Google , które nadają się do tworzenia samos...

Recent Posts

Pages

Theme Support

Need our help to upload or customize this blogger template? Contact me with details about the theme customization you need.