Tutorial nr 3 pt. "Loom - narzędzie do nagrywania ekranu"

Zapraszamy do obejrzenia samouczka poświęconego platformie Loom - narzędziu do nagrywania tego, co się dzieje na ekranie. To już trzeci z serii piętnastu samouczków. Tym razem jego zawartość jest tematycznie związana z materiałem na temat metody Odwróconej klasy.

Dzięki  aplikacji (lub dodatkowi do przeglądarki Chrom) o nazwie Loom, możemy dosłownie w kilka minut stworzyć i opublikować filmik z naszą narracją tego, co się dzieje na ekranie naszego komputera.

Można to wykorzystać do stworzenia prostej prezentacji, która krok po kroku pokaże uczniom na przykład jak wykonać jakieś zadanie lub do nagrania samouczka, który udostępniony uczniom lub ich rodzicom zaznajomi ich z tym, w jaki sposób korzystać ze szkolnej platformy do nauki zdalnej.

Dodam tylko, że także oba samouczki stworzone w ramach naszego programu (Genial.ly oraz Formularze Google) nagrałem także z wykorzystaniem Looma, dzięki czemu można śledzić widok twarzy prezentera.

Samouczek można obejrzeć poniżej: