Seria tutoriali poświęconych platformie Teams

Zapraszamy na serię tutoriali na temat platformy Microsoft Teams w ramach Office 365.

Odcinek 1:  Interfejs, tworzenie zespołów, dodawanie i usuwanie uczniów

Zawartość:

1) Opis interfejsu (co do czego służy)

2) Jak utworzyć zespół (klasę)

3) Jak dodawać i usuwać uczniów z zespołu

Tutorial można obejrzeć poniżej:

Odcinek 2:  Korzystanie z karty "Wpisy" oraz udostępnianie uczniom plików.

Zawartość: Jak używać karty "Wpisy".

Jak dodawać ogłoszenia na niej.

Jak wzmiankować uczniów.

Jak wklejać linki do filmików, np. z Youtube.

Jak zaczynać i prowadzić z uczniami rozmowy na prywatnym czacie.

Tutorial można obejrzeć poniżej:

Odcinek 3: Planowanie i zarządzanie Spotkaniami (lekcje na żywo)

Zapraszamy na odcinek dotyczący odpowiedniego planowania Spotkań na żywo w Teams (tak żeby uczeń nie mógł wyciszać nauczyciela ani innych uczniów, oraz żeby nie mógł przejmować ekranu).

Tutorial można obejrzeć poniżej:

Odcinek 4: Korzystanie z karty Insights.

Omówienie możliwości aplikacji Insights, pozwalającej na monitorowanie aktywności uczniów na platformie.

Tutorial można obejrzeć poniżej:

Odcinek 5: Jak ułożyć obok siebie karty przeglądarki do pracy w Spotkaniu i w kartach zespołu.

Kolejny tutorial z TEAMS, tym razem na prośbę nauczycieli, którzy nie byli pewni, czy uczniowie potrafią urządzić sobie na komputerze środowisko pracy podczas lekcji, na której jednocześnie trwa Spotkanie na żywo, a uczniowie muszą też pracować w oddzielnym oknie przeglądarki (np. robią quizy w Quizizie czy Quizlecie, pracują w Excelu czy Wordzie, albo pracują nad zadaniem zleconym w karcie Prace na Teamsie).

Ten tutorial może się też przydać niektórym nauczycielom, dla których zarządzanie kartami przeglądarki nie zawsze jest takie oczywiste.